Az elrejtett terhek: Nehézlábérzés
Szinte mindannyian tapasztaltuk már a rossz napokat, amikor úgy érezzük, mintha ólomcipőben lépkednénk. A nehézlábérzés egy gyakori, ám gyakran elhanyagolt probléma, amely megkeserítheti mindennapjainkat. Sokan könnyelműen elbagatellizálják, és csak egy átmeneti fáradtságnak tulajdonítják, de valójában komoly jel lehet, hogy testünk üzen valamiről.
Mi is az a nehézlábérzés?
A nehézlábérzés olyan érzés, mintha lábainkra ólomcsizmát húztak volna, ami megnehezíti a mozgást és az egész testre kiható hatását is érezhetjük. Gyakran társulhat duzzanathoz, égő érzéshez vagy fájdalomhoz, és akár a mindennapi tevékenységeinket is befolyásolhatja. A tünetek széles skálája miatt fontos az alapos kivizsgálás és a megfelelő kezelés.
A nehézlábérzés lehetséges okai
A nehézlábérzésnek számos potenciális oka lehet. A vashiány, a vénás elégtelenség és a szív- és érrendszeri problémák mind közrejátszhatnak ebben a kellemetlen tünetben. A nem megfelelő életmód és a fokozott fizikai terhelés is hozzájárulhatnak a probléma kialakulásához.
- A sok állástól, illetve a vénabillentyűk károsodásából adódóan a lábszár vénái kitágulhatnak, kanyargóssá válnak, és faluk megmerevedik.
- Emiatt a vérben áramló fehérvérsejtek csapdába esnek, mivel a megnőtt vénás nyomás miatt a kis erekben fehérvérsejt-dugók alakulnak ki.
- Az így csapdába került fehérvérsejtek enzimeket szabadítanak fel, melyek károsítják az érfalat.
- A hajszálerek és a kis vénák fala így áteresztővé válik, vizet és salakanyagot engednek át, amely tovább károsítja a környező szöveteket.
- A szövetekbe áramló víz nehézláb-érzést és feszülést okoz.
Ezt a komplex tünetegyüttest nevezik visszérbetegségnek vagy varixnak.
Az erek kitágulását sokáig ellensúlyozza a járás vagy más testmozgás közben az izmok összehúzódása miatt létrejövő pumpáló erő.
A visszér kialakulásában szerepet játszhatnak örökletes tényezők vagy kötőszöveti gyengeség is.
- Vashiány esetén a vér oxigénszállító kapacitása csökken, ami miatt a lábakban pangás alakulhat ki. Ez fokozott fáradtságérzethez és nehézlábérzéshez vezethet.
- A szív- és érrendszeri problémák szintén befolyásolhatják a lábak véráramlását és oxigénellátását, ami a nehézlábérzéshez vezethet.
Hogyan kezeljük a nehézlábérzést?
A nehézlábérzés nemcsak a mindennapi életünket keserítheti meg, hanem a mögöttes egészségügyi problémákra is felhívhatja a figyelmet. Ha rendszeresen tapasztaljuk ezt a tünetet, érdemes felkeresni egy szakorvost, aki alapos kivizsgálás után pontos diagnózist adhat és megfelelő kezelési tervet javasolhat.
A kezelés függ az októl, de a vashiány esetén vastartalmú vitamint vagy vaskiegészítő ételeket, a vénás elégtelenségnél kompressziós harisnyát, a szív- és érrendszeri problémák esetén pedig szívgyógyszereket és életmódváltást lehet javasolni. Alvás közben pedig érdemes a lábakat kissé felpolcolni.
A vadgesztenye hatóanyagát tartalmazó krémek, valamint a diozmin és heszperidin hatóanyag tartalmú szerek is támogatják az ideális vénás keringést. A Kakusei Sport Webáruházban jópár természetes hatóanyagú készítményt talál a problémára, melyek segítségével megelőzheti a kialakuló problémát, vagy egy komplex kezelés kiegészítéseként használhatja ezeket a készítményeket.
Tekintsd meg a nehézlábérzésre bevállt termékeinket!
Javallat gyógynövény kapszulák
VÉNÁK EGÉSZSÉGE - 60 db kapszula
A vénás erek egészségét és a nehézláb-érzés csökkentését
elősegítő gyógynövény komplex.
ORVOSI SOMKÓRÓ - 60 db kapszula
Hagyományosan a nehézláb-érzés csökkentésére használják, mivel elősegíti a hajszálerekben keringő vér egészséges áramlását.
Lábbalzsam Vadgesztenyés - visszeres lábra (100ml)
Javítja a bőr hidratáltságát, könnyít a sajgó, fájó,
visszeres, gyenge keringésű, ödémás ún. „nehéz” lábakon.
Vadgesztenyés sósborszesz gél - visszeres lábra - 150 ml
A vadgesztenye-kivonat (eszcin) tartalmú gél rendszeres használata segíthet elkerülni és késleltetni a visszérre jellemző elváltozások kialakulását, súlyosbodását.