- Kedvező árak és gyors szállítás raktárról -
Vásárolj legalább 4.000 Ft értékben és ajándékot választhatsz!
Kérdése van? +36-30-493-9591
60 db étrend-kiegészítő kapszula,bevizsgált, kiváló minőségű gyógynövényből.
A zöld búzafű:
1. Fogyasztása a kiegyensúlyozott táplálkozás és az egészséges életmód részeként javasolt.
2. A szuperfinom porokból gyorsabban és nagyobb mennyiségben oldódnak ki a flavonoidok, mint a hagyományos gyógynövényporokból.
3. kapszulákban lévő por bármilyen folyadékban elkeverhető: tea készíthető belőle, emellett hasznos kiegészítője lehet méznek, turmixoknak, shake-eknek, smoothie-knak, illetve tejes vagy tejpótló készítményeknek.
A bemutatott tudományos vizsgálatok eredményei a zöld búzafűre általánosan vagy a hivatkozásokban szereplő készítményre vonatkoznak. Bemutatásuk célja, hogy alátámasszák a termékünkben lévő gyógynövény egészségtámogató, a szervezet normál állapotának fenntartását elősegítő hatását. ⇒ További részletek
A zöld búzafűben számos előnyös élettani hatással rendelkező anyag található. Az egyik leggazdagabb klorofillforrás (0,6%-ban tartalmazza). Ezen kívül jelentős mennyiségben tartalmaz karotinoidokat is kb. 25-95 mg/l koncentrációban. Ezen vegyületek egészségtámogató hatása abban rejlik, hogy erős antioxidáns tulajdonságúak. Semlegesítik az oxidatív stresszben keletkező szabadgyökök káros hatásait, valamint feltehetően a vas és más ásványi anyagok és nyomelemek felszívódását is segítik. Antioxidáns hatását polifenolos vegyületei (flavonoidok és fenolsavak) is tovább erősítik. Előnyös antioxidáns tulajdonságára jó példa, hogy egy búzafű kivonat kísérletileg közvetlen védelmet mutatott a májkárosodással szemben, azáltal, hogy megakadályozta a májsejtek foszfolipid kettősrétegében a lipidek peroxidációját, illetve csökkentette a külső negatív hatások által kiváltott zsírsav-összetétel megváltozását (Durairaj).
A zöld búzafűben sokféle vitamin is megtalálható úgy, mint A-vitamin, B-vitaminok, C-vitamin és E-vitamin. Az ásványi anyagok közül vasat, foszfort, kalciumot és magnéziumot tartalmaz nagyobb mennyiségben, illetve 17-féle aminosavat, enzimeket, fehérjéket és oligoszacharidokat (Bar-Sela, Rodríguez).
A zöld búzafűben található koncentrált tápanyagok hasznosak lehetnek táplálékkiegészítőként felszívódási zavarok esetén, például cöliákiában (CD), illetve ezzel gyakran együtt előforduló fekélyes vastagbélgyulladás és vérszegénység esetén is. A megfelelően feldolgozott zöld búzafű és készítményei nem tartalmaznak glutént (Adrianos).
Egy klinikai kutatásban 30-60 év közötti, emelkedett koleszterinszintű nőknél a fagyasztva szárított búzafűpor napi 3,5 grammos szedése 10 héten keresztül 5%-kal csökkentette az összkoleszterinszintet és 10%-kal a triglicerid szintet a kiindulási értékhez képest (Kumar). A koleszterinszint csökkentő hatása állatkísérletekben is bizonyították (Afroz, Bar-Sela). További előzetes vizsgálatok eredményei alapján a búzafű vércukorszint-csökkentő hatással is rendelkezik (Shakya, Mohan, Adhikary).
A búzafű apigenin nevű összetevője antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatásúnak bizonyult egyes vizsgálatokban. Ez a vegyület csökkentette a gyulladás során nagy mennyiségben képződő fehérvérsejtek számát (Ben-Arye). A búzafűkivonat egy másik vizsgálatban a kezelt sejtekben a gyulladásos fehérjék expresszióját jelentősen csökkentette (Banerjee).
A búzafű antioxidáns gyulladáscsökkentő hatású vegyületei perspektivikusak lehetnek gyulladásos bélbetegségek (IBD) kiegészítő kezelésében. Egy randomizált, kettős vak, placebo-kontrollos vizsgálatban 10 fekélyes vastagbélgyulladásban szenvedő beteg közül, akik egy hónapon keresztül friss búzafűlevet kaptak, jelentős javulást tapasztaltak általános és kolitiszes tüneteikben (végbélvérzés javulása) a placebohoz képest (Ben-Arye).
A zöld búzafűben található klorofill védi a mitokondriumok membránjait az oxidatív stressztől, ami pozitív hatást gyakorolhat a vörösvértestek rendellenességeire és hematológiai problémákra (Bar-Sela, Marawaha, Singh, Mukhopadhyay).