- Kedvező árak és gyors szállítás raktárról -
Vásárolj legalább 4.000 Ft értékben és ajándékot választhatsz!
Kérdése van? +36-30-493-9591
Ügyfélszolgálat:
Hétköznap 11:00-17:00
Termékünk megújult formában és kiegészített tartalommal ismét elérhető!60 db étrend-kiegészítő kapszula,bevizsgált, kiváló minőségű gyógynövényből.A barátcserje termés** egészségügyi hatása:1. Elősegíti a menstruáció előtti és közbeni jó közérzetet.*A barátcserje termés** és a ginkgolevél egészségügyi hatásai:2. Támogatja a lelki egyensúly megteremtését.*A ginkgolevél egészségügyi hatása:3. Hozzájárul az egészséges vérkeringéshez.**EFSA jegyzékben szereplő egészségtámogató hatások.**Az adható maximális barátcserje-terméssel a napi adagban (2x1 kapszula).Amennyiben a barátcserjével:a menopauza alatti jó közérzetét szeretné támogatni, válassza Barátcserje & Orvosi zsálya termékünket!női termékenységét szeretné támogatni, válassza Termékenység támogató komplexünket!
A termék az emelkedett prolaktinszint, a premenstruációs szindróma (PMS) és annak tünetei (menstruációs zavarok, mellfeszülés, -érzékenység, csökkent nemi vágy, hangulatingadozás, ingerlékenység, szorongás, koncentrációs nehézségek, érzelmi túlérzékenység) kezelésére alkalmazott, az orvos által meghatározott gyógyszeres és életmód terápia mellett is fogyasztható egészségtámogató céllal. Ilyen esetben fogyasztásáról kérjük tájékoztassa nőgyógyászát!
TOVÁBB AZ ADAGOLÁSHOZ
A menstruáció előtti és alatti rossz közérzetet leggyakrabban hormonális változások és a stresszel összefüggő testi-lelki tényezők okozzák. A kutatások alapján a barátcserje igazoltan hatással lehet a hormonális rendszer egészséges működésére, azon belül is az ösztrogén-, a progeszteron- és a prolaktinszint alakulására (Milewic, Liu, Wuttke). Amennyiben ugyanis a prolaktinszint a kelleténél magasabb, úgy sem az ösztrogén, sem a progeszteron nem termelődik elegendő mennyiségben.
A megemelkedett prolaktinszint kimutatása igen nehéz, mert gyorsan elbomló hormonról van szó, a vérben lévő koncentrációja minden 15-20 percben feleződik, ha az agyalapi mirigy nem termeli újra. Ezért napszakonként és a szervezetre gyakorolt külső és belső hatások eredményeként a vérben lévő mennyisége nagyon változó lehet, erősen ingadozhat (Horrobin). (A termékünk fogyasztását éppen azért ajánljuk naponta két alkalommal 1-1 kapszula formájában, mert így a barátcserje hatóanyagai segíthetik az egyenletes prolaktinszint kialakítását a szervezetben.)
A barátcserje hatóanyagai csökkentik a prolaktin felszabadulását az agyalapi mirigyben, ezáltal fokozódik a sárgatest által termelt progeszteron hormon mennyisége, így a barátcserje támogatja a hormonegyensúlyt (Milewic).
A barátcserje ösztrogénszerű hatása nem befolyásolja kedvezőtlen irányba a női hormonális egyensúlyt. Hatóanyagai csak a szívben, az érrendszerben, a csontokban és a húgyhólyagban fejtik ki hatásukat. Mivel a méhben ezektől a szervektől eltérő ösztrogénreceptorok vannak, ezért a barátcserje ösztrogénszerű hatása ott nem jelentkezik (Jarry, Liu).
A barátcserje kivonatokkal számos klinikai kutatást végeztek. Ezekben a kutatásokban 2-6 cikluson keresztül vizsgálták a barátcserje hatását a menstruációs ciklus luteális fázisában (a menstruáció előtti napokban vagy hetekben) levő olyan nőknél esetében, akik korábban emlőérzékenységről, ödémáról, székrekedésről, ingerlékenységről, rossz hangulatról, hangulatváltozásokról, vagy idegességről számoltak be (Schellenberg, Berger, He, Ma, Zamani, Momoeda).
Az elmúlt években összesen 17 ilyen vizsgálat született, összesen 2401 beteg bevonásával. Ezeket a kutatásokat együttesen is elemezték, ez alapján pedig egyértelműen igazolták, hogy a barátcserje kivonat hatásosan csökkentheti a menstruáció luteális fázisában tapasztalható természetes tüneteket (Verkaik). Egyes kísérletek szerint a barátcserje kivonat fogyasztása a jelentkező tünetek hosszát is csökkenti (Berger).
Külön kutatásban vizsgálták a barátcserje emlőérzékenység csökkentésében betöltött szerepét. A vizsgálat megállapította, hogy két hónap alatt az emlőérzékenység intenzitása 68%-kal, időtartama 53%-kal csökkent (Mirghafourvand).
További gyógynövények a "MENSTRUÁCIÓS KOMFORT" kategóriában
A hormonális egyensúly és a lelki egyensúly szorosan összefügg, mivel a hormonok szabályozzák az érzelmeket, a hangulatot és a mentális állapotot. Ha a hormonháztartás egyensúlyban van, az pozitívan hat a lelki egészségre is, míg a hormonális ingadozások vagy egyensúlyhiányok érzelmi instabilitáshoz, stresszhez vagy szorongáshoz vezethetnek. A barátcserje lelki egyensúlyt támogató hatása a hormonális egyensúlyt támogató hatására vezethető vissza. Számos kutatás igazolja is, hogy a barátcserje csökkentheti a szorongás, ingerlékenység, stressz érzését (Rafieian-Kopaei, Ooi, Kamal, Niroumand, Zamani).
A ginkgo agyi és perifériás vérkeringésre gyakorolt hatása jól ismert. Lelki egyensúlyt és kiegyensúlyozott hangulatot támogató hatása vélhetően a növény neuroprotektív, neurotranszmitter-rendszerre gyakorolt és antioxidáns, gyulladáscsökkentő tulajdonságainak köszönhető. Flavonoidjai csökkentik a stressz okozta sejtkárosodást, gátolják a gyulladásos folyamatokért, fájdalom érzetért felelős ciklooxigenázt és lipoxigenázt, valamint a hisztamin felszabadulását. Több tanulmány is kiemeli a ginkgo jótékony hatását a menstruáció luteális fázisával összefüggő hangulatváltozásokra, szorongásra, ingerlékenységre és egyéb mentális tünetekre (Golmakani, Sultana, Ozgoli, Tamborini, Dante).
A menstruációt megelőző időszakban sok nő tapasztal fejfájást. A Neurological Sciencies folyóiratban megjelent 2012-es kutatás alapján azoknál a nőknél, akik migrént tapasztaltak ebben az időszakban, a ginkgo hatóanyagai (ginkolid B) hatására jelentősen csökkentek a hangulatingadozások és a mentális tünetek (Allais).
A ginkgo kivonatot a lelki egyensúly támogatásán kívül több kutatás alkalmasnak talált a menstruáció bizonyos normálisnak tekinthető testi tüneteinek (pl. a mellérzékenység) mérséklésében is a ciklus 15-dik napjától a következő ciklus 5. napjáig 160-320 mg napi adagban fogyasztva (Jurgens, Whelan).
További gyógynövények a "NYUGODT KÖZÉRZET" kategóriában
A ginkgo legismertebb hatása az agyi és a perifériás érrendszerre gyakorolt pozitív hatása. Ez elsősorban a flavonoidokban és terpenoidokban (ginkgolidok, bilobalidok) gazdag összetételének köszönhető. A perifériás területeken elősegíti az egészséges vérellátást. A ginkgo levelének hatóanyagai elősegítik a központi idegrendszer és a perifériás érrendszer normál állapotának fenntartását, javítva a test hajszálereiben a véráramlást, különös tekintettel a központi idegrendszerre. A ginkgo a kutatások szerint úgy fejti ki a hatását, hogy csökkenti a vér viszkozitását és befolyásolja az erek simaizmait. A hatóanyagok egyszerre lazítják el a görcsösen összehúzódó ereket és húzzák össze a túlságosan kitágultakat (Campos, Kim).
Egyes bizonyítékok azt mutatják, hogy a ginkgo amellett, hogy csökkenti a vérlemezkék összetapadását és elősegíti az egészséges keringést, neuroprotektív hatású, mivel növeli az agyi véráramlást, ami hozzájárulhat a mentális frissességhez és a koncentráció fokozásához (Girman).
További gyógynövények a "PERIFÉRIÁS KERINGÉS" kategóriában
Alkalmazása a várandósság és a szoptatás ideje alatt, valamint 18 év alattiak számára nem ajánlott!
Fokozhatja a véralvadásgátló gyógyszerek hatását.
A felsorolt lehetséges mellékhatásokon, kölcsönhatásokon és ellenjavallatokon kívül a tudomány mai állása szerint nem ismert más számottevő kockázat a termékben lévő gyógynövények fogyasztásával kapcsolatban a megadott adagolás mellett.
Étrend-kiegészítők kötelező figyelmeztetései